YAKIN KİTABEVİ

2002 Yılında kurulan Yakın Kitabevi

21 yıldır İzmir’de okuma kültürüne katkıda bulunmanın gururunu yaşıyor.

Her dönemde zor bir sektör olan kitap ve yayıncılık sektöründe, bunca yıl varlık gösterebilmiş olmamızın en önemli nedenlerinden biri kuşkusuz, İzmir’in kültürel altyapısıdır. Okuma kültürüne, sanata ve edebiyata ilgisi her zaman yüksek olan İzmirlilerin desteği ile bugünlere gelmiş olduğumuzun farkındayız.

Yola çıkarken sadece bir kitap satış noktası değil, bir kültür merkezi olmayı hedeflemiştik. Bugün görüyoruz ki, dostlarımız Yakın’a sadece kitap almak için değil, biraz nefes almak, sohbet etmek, sıcak bir çay içmek için de geliyorlar.

İmza günleriyle yazar ve okuru bir araya getiriyor, söyleşiler, atölyeler ve çeşitli etkinliklerle şehrimizin kültürel hayatına katkıda bulunuyoruz.

Özellikle İzmirli yazarların okura ulaşması, İzmir’in kent belleğine katkıda bulunacak yayınların önünün açılması amacıyla başlattığımız Yakın Yayınları, çok kısa bir sürede nitelikli birçok kitabın okurla buluşmasını sağladı. Çocuk edebiyatı, şiir, roman, öykü ve anı gibi birçok alanda yayınlanmış kitaplarımızla edebiyat dünyasına hem yeni yazarlar hem de yeni kitaplar kazandırıyoruz.

Çocuk edebiyatına özel bir önem veriyor, yayınlayacağımız kitapların çocuklara uygun, gelişim süreçlerini destekleyen ve nitelikli kitaplar olması için, yazar, çizer, editör, tüm ekip olarak hassasiyetle çalışıyoruz.

Edebiyat dünyasına birçok yazar ve çizer kazandırmış olan Yakın Yayınları’nın kapısı, genç edebiyatçılara ve eserlerine her zaman açıktır.

Dostlukla, sevgiyle, edebiyatla, sanatla, çayla, sohbetle geçen 21 harika yılımız oldu…

Daha nice yıllara beraberce…